Dziadkom i babciom!

Mieszko z babcią w „Flower Poincie”, czyli miejscówce do zdjęć 😉
Plecy dziadka robiącego komórką zdjęcia
Jest słońce, jest spacer!

Jednego mają moje dzieci dziadka i dwie babcie. Babcie są obie energiczne i pełne planów. Z dziadkiem mamy problem, bo bardzo źle widzi i każda wyprawa jest dla niego dużym problemem. I różni są ludzie, ale Krzycho i ja zawsze byliśmy podobni i czuję jak bardzo mu to ograniczenie przeszkadza. Łucja zrobiła cudną prezentację o dziadkach, którą Mieszko miał zanieść do szkoły i wypunktowała tam, CO w tych ich dziadkach Mieszko lubi najbardziej. Pisała oczywiście o Mieszku, ale przemyślenia mają wspólne. Cenią więc ZUPY, oraz rozmowy i możliwość kontaktu… A ja zawsze gdy zaczynam o tym myśleć, to mnie ten gnający czas frustruje. Nie ma kiedy pogłębić tych relacji, a wszystko wokół coraz bardziej przyspiesza…

Dziś pojechaliśmy z dziadkami na obiad! W miejsce, gdzie serwują ulubionego kurczaka Mieszka i ogólnie jest klimatycznie oraz smacznie. Pasuje nam formuła food courtów, bo każdy wybiera to co lubi najbardziej, a nieformalny klimat jest całkowicie niestresujący. Dziadki dostały od nas fanty z muzeum w którym byliśmy z Mieszkiem przed tym spotkaniem!

<><>

Bo RANO pojechaliśmy z Mieszkiem do muzeum. Byliśmy już tam KIEDYŚ, ale założyłam, że można powtórzyć i na miejscu okazało się, że młody NIC stamtąd nie pamięta. Ale ja już TU byłem? Muzeum było związane Historią Żydów w Polsce i jest to jedna z tych placówek, gdzie ZAWSZE jak wchodzisz, to inną atrakcję odkrywasz. Tym razem np. znaleźliśmy atrapę kasy biletowej, gdzie można było urwać bilet, pieczątką wytłoczyć PIECZĘĆ i potem przeczytać losowy fragment z powieści, który był z tyłu biletu. Młodemu się podobało, ja akurat czytam „Córkę Rzeźnika”, która jest tłumaczona z hebrajskiego, jego królewski imiennik sporo uczynił w temacie Żydów w Polsce, więc wyprawa była niezwykle udana!

To ta KASA, gdzie Mieszko oderwał z bloczka NASZ bilet, odbił go, a później odkryłam, jaki niezły cytat wylosowaliśmy!
Bazar, rynek, Mieszko sprzedaje KOSZERNĄ gęś 🙂
To Moneta, na której Mieszko napisał SWOJE imię i umieścił różne błogosławieństwa! 🙂
nie było dużo ludzi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s