Dzień Zwycięstwa!

Dawno temu (jeszcze przed Wojną) to było najważniejsze rosyjskie święto. Parady, pokazy i pochody. Dziś szydzimy, ale miejmy nadzieję, że szybko to minie i dalej będzie można to świętować. Wklejam Wam za to Mieszka pomagającego dziadkowi w wieszaniu flagi na pierwszego maja! Sytuacja miała miejsce dwa dni PRZED naszym ostatnim wyjazdem!

<>

Poniedziałek. Licznik w pokoju nauczycielskim pokazuje nam ILE dni do końca roku i chociaż cyfra jest WCIĄŻ dwucyfrowa, to na przodzie JUŻ jest czwórka! W tym tygodniu chcę zmienić opony, które mam już w bagażniku, mam jedno szkolenie, muszę podjechać gdzieś tam z Łucji gorsetem i dalej porządkuję ogródek. Dziś kupiłam TRZY piędziesięciolitrowe worki ziemi, wór torfu i dwa wory kory. Wszystko już rozsypane, ale okazuje się, że NIE mam nasion trawy. W ogrodniczym stojąc w kolejce do kasy zgarnęłam też pięć aksamitek, które wsadziłam do kilku rozpadających się donic. To taki kwiatek, który kojarzy mi się z moją babcią i z…. Bollywoodem! Tam zawsze któryś zakochany amant gryzie te pomarańczowe kwiatki 😉

<>

Wczoraj. Drama niedzielnego wieczoru. Łucja:

 • MAMO, ja nie wiem co ja mam jutro założyć!!
 • Załóż cokolwiek.
 • Chciałabym to, ale będę mieć goły brzuch.
 • Zdaje się, że regularnie masz, chociaż nie powinnaś.
 • TAK, ale jutro mam filozofię, a ta baba to TA co ostatnio kazała mi iść po bluzę i że jak nie mam własnej, to mam iść po szkolną. A co jeśli ona mnie pamięta?
 • Bardzo możliwe. Ale co to zmienia?
 • Ona ostatnio wezwała matkę dziewczyny, która przyszła do szkoły BEZ stanika!
 • I ta matka przyszła?
 • Tak. Przyszła bez stanika.
 • OOOoo! To mamy rozwiązanie :))

3 myśli na temat “Dzień Zwycięstwa!

 1. Ścigają dziewczynkę w 1 klasie liceum że przyszła bez stanika??! koniec swiata!!
  Oby nasze dzieci (i ich cudne matki chodzące bez stanika i inne!) zmieniły ten świat !

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Ło matko. U nas dziewczyny w 8 klasie chodzą nieregulaminowo ubrane, zwracam czasami uwagę, ale żeby z tego powodu matkę wzywać?

  Polubienie

 3. One, te nastolatki, to nieźle przeginają,więc nic im nie będzie. Ale fakt: u dzieci w szkole dozwolone było wszystko i to nie przeszkadzało, a w średniej, jeden gość co siedział w czapce będzie miał za to zachowanie naganne. Robił to cały semestr, ale u nas w podstawówce byly egzemplarze co nigdy nie ściągały kaptura z głowy.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s