Ona jest największą aktywistką tego domu

-Lila o Bibi i dodała: „Ona by nawet poszła w paradzie równości by stanąć po stronie CZARNYCH psów”.

Days off? Dwa dni wolnego??! TAK! I spędzę je w ogródku! Dziś z dziadkami DUŻO żeśmy zrobili, ku wielkiej rozpaczy Bibi, która BRONIŁA każdej wycinanej gałązki. „MOJE drzewa! NIE ruszaj!” BO wycięte zostały kolejne: wysuszona wierzba i pewien zasuszony iglak… Lutka przywiozła pół bagażnika sadzonek (hibiskusy i inne), a ja wyjęłam z kąta w ogródku krzewiki co to je od tygodnia przy każdych zakupach wstawiałam do wózka. Hortensje i kamelię. Z Lilką podwiązałyśmy magnolię i przycięłyśmy jaśminu (wyrósł na 4 metry i kwitnie dopiero od tej wysokości – Lutka poradziła by obciąć te wysokie pnącza i zostawić tylko dwa małe odrosty przy ziemi). Jutro cd!

<><>

Podobało mi się w tej Belgii (fotki wyżej to z parku przy Atomium), że jej mieszkańcy nie tylko są różni, lecz nie boją się być JESZCZE bardziej niezwykli. Mam wrażenie, że ludzie pracujący U NAS w usługach często są „wygodni i funkcjonalni”. Nie mówiąc już o szarości ulicy: widzisz tłum nastolatków i wszyscy mają czarne jeansy, czarne bluzy i czarne plecaki Vans. Kopiuj-wklej. Tam każdy był niezwykły. Babka sprzedająca gofry wyglądała tak, że na dwóch pyskatych czarnoskórych Amerykanów, którzy byli w kolejce przede mną, jeden zaczął się jąkać, gdy zamawiał. Panna w bubble tea, miała zrobiony taki modny makijaż w piegi, a cała masa facetów była pomalowana.

  • Widziałyście tego gościa i jak ma pomalowane na czerwono oczy??- ekscytowałam się do dziewczyn, gdy w metrze obok nas pojawił się mężczyzna z makijażem w stylu lat ’80 z błyskawicami na skroniach.
  • Widziałyśmy. I co z tego? – dziwiła się Lilka.
  • To pewnie jakiś trans, ale niesamowity!
  • Bosze mamo, to że facet się maluje wcale nie znaczy, że jest trasem. Po prostu lubi się malować.
Reklama

Jedna myśl na temat “Ona jest największą aktywistką tego domu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s