TWORZENIE „gniazdek” dla ZAJĄCZKA!

  • Mamo, możemy zrobić gniazdka?
  • Możecie Lila, chociaż NIE wiem czy COŚ tam będzie.
  • A możemy zrobić dla Bibi?
  • Dla Bibi absolutnie nie ma sensu.
  • Jak się zjada króliki to nie ma szans na Zajączka….
  • Dokładnie. Bardzo trafne 🙂
  • Zobacz mamo! Z tym siankiem Bibi wygląda jak Trump! Będzie miała przebranie na Halloween!

„Zjada króliki”, bo Bibi ostatnimi czasy ciągle coś wykopuje :/ Smaruję jej pysk psimi smakołykami w tubce, żeby przytępić ten nos, ale i tak trzeba ją BARDZO pilnować na spacerach!

Gniazdka więc zrobione, ciasta odebrane, a ze święconką towarzystwo POSZŁO i BYŁO poświęcone! Siedzimy już u dziadków, pierwsza faza OJEDZENIA za nami i MOŻE za chwilę jak się TROCHĘ ubije, pójdziemy na spacer!

Zajączek u dziadków pomyślał też o mnie i dostałam GARNEK (chciałam!). Dziadki gdzieś zbierają punkty, a potem kupują naprawdę świetne garnki, a u mnie wszystko jest tak naprawdę do wymiany. Ale nie wiedziałam, że i na mnie coś czeka, więc na wszelki wypadek kupiłam sobie też SAMA u mojej parkrunowej znajomej od biżuterii z kamieni TRZY pierścionki 🙂 Tym razem są BŁYSZCZĄCE. Z hematytu (kamienia wojowników) oraz migoczących Nocy Kairu (chroni)i Piasku Pustyni (wzmaga determinację 🙂

<><>

WIELKANOC! Wszystkiego najlepszego moi drodzy! Wkleję Wam fragment Myśliwskiego, którego cytowałam w świątecznych kartkach w tym roku, bo ten fragment jest naprawdę mocny:

„Zawsze twierdziłem, że nie umiem wychowywać mojego syna. I nawet uważałem, że nie muszę go wychowywać, bo to i tak nic nie da. Każdy przecież model wychowawczy zakłada jakąś wybiórczość, a dziecko na tę wybiórczość jest szczególnie uwrażliwione. Zauważy jakikolwiek fałsz i model idzie w gruzy. W moim przekonaniu dziecko posiada szósty zmysł, z którego istnienia dorośli nie zawsze zdają sobie sprawę, i odbiera rzeczy, których my nawet nie zauważamy. Dziecko wychowuje się nie dzięki nam, lecz przez nas, przy nas, obok nas. Wychowuje się, jakby patrzyło na nas przez dziurkę od klucza. Widzi coś, a my nawet nie zdajemy sobie sprawy, że ono to widzi. Dla niego ważność rzeczy, ich hierarchia jest zupełnie inna niż dla nas. Dla dziecka świat jest tak samo ważny we wszystkich objawach. W swojej bezbronności i otwartości na świat jest ono wręcz zachłanne. Dziecko nie znosi kurtyny. Większość przykładów niefortunnego wychowania bierze się właśnie z życia przy zamkniętej kurtynie”

Nie da się przekazać tradycji, jeśli w nią nie wierzymy. Nikt nie pokocha świąt, jeśli nie widział jakie są ważne. Nikt nie będzie czuł się w nich dobrze, jeśli w jego domu NIE cieszono się podczas ich obchodzenia. I wiem, że czasem się nam nie chce i najbardziej na co mamy ochotę to zakopać się pod kołdrą, ale święta to absolutnie cudowny czas, którego NIGDY nie należy sobie odmawiać! Wybierzmy sobie formę, ale niech to będzie coś DOBREGO i zupełnie INNEGO niż każdego innego dnia!

Macie jeszcze mnie z boxem pełnym świątecznych wypieków. Potem jeszcze w jedno miejsce pojechałam, także JEST tego więcej. Niemniej jednak, to ja, w windzie zaraz po wyjściu z pierwszym świątecznym zamówieniem 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s