Marzec dla domu

Siłuję się z naszym domowym Internetem. Ogólnie historia jest dłuuuga i skomplikowana. Kiedyś gdy net był słaby, a tak naprawdę w grę wchodził tylko jeden dostawca, dogadałam się z sąsiadem. Postawił na dachu talerz, ja kupiłam konwertor na 8 wejść i zaczęło śmigać… Lecz rok temu sąsiad się zmienił, ten nowy zainstalował sobie coś innego i pewnego razu odłączył ten talerz, który jakby nie było na jego dachu stał. I te ostatnie pół roku to była katastrofa… ALE dziś nastąpił PRZEŁOM. Wpierw miałam spotkanie z jedną firmą, której oferta mnie NIE przekonała i na dodatek wiązała by się z zaangażowaniem w projekt kilku sąsiadów, no a potem zadzwoniłam do mojego starego dostawcy, czy MOŻEMY coś zrobić z tym moim netem. I chyba z nimi właśnie się uda! Umowa ma przylecieć jakoś meilem, kurier z nowym routerem ma być na początku przyszłego tygodnia i przez 14 dni będę sprawdzać CZY mi to odpowiada!

To dość nudny news, ale to temat ważny dla nas. Przy okazji pochwalę się magicznym urządzeniem, które doszło. Marzec w kategorii DOM? Same technologiczne rzeczy na razie wpadają, ale jakoś tak wychodzi. Cacko nazywa się Xiomi TV Stick, a o jego istnieniu wiem od jednego gościa na infolinii:

  • Mogę Pani zdradzić, co zainstalowałem u mojego dziadka. On też ma telewizor starej generacji.
  • Ja NIE mam telewizora starej generacji, tylko telewizor bez Internetu.
  • Tak, tak, tak Właśnie TO miałem na myśli!

I polecił mi urządzenie, które zamienia telewizor w smart tiwi, czyli bez podpinania laptopa kablem USB będę mogła wszystko oglądać. I HBO, I Netflixa i Prime Video. Wygląda to jak pen-drive i wpina się w łącze HDMI. To co on mi polecił, było modelem wcześniejszym, TEN mój jest późniejszy i podobno jest lepszy. NIE mogę z niego korzystać, bo NIE mam Internetu, ale podczas testów na innych odbiornikach DZIAŁA. Jak mi to wszystko w końcu zaskoczy, to będzie rewolucja!

<><>

Mieszko kupował lody. Jak wiadomo jada wyłącznie cytrynę i mango… Tym razem poprosił mango, a zamyślona sprzedawczyni władowała mu do wafelka MARAKUJĘ. Mieszko spojrzał na nią i powiedział:

  • Miało być MANGO.

:)) Zabawne, bo się nigdy nie upominał, gdy ktoś popełnił błąd! Oczywiście dostał mango!

Jedna myśl na temat “Marzec dla domu

  1. Teraz telewizory tak szybko się „rozwijają”, że masakra. Ja np oddałam mojej mamie swój stary Smart tv jakos w 2016 roku i miał i netflixa i yt i Playera. A jakiś rok czy dwa temu (czas szybko leci i czasem nienogarniam) zniknął jej Player bo ma za „stary” telewizor. Apka została zmodernizowana i już kij! Chcesz ogladac kup tv z nowszym oprogramowaniem.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s