Dwudzionek

 • Jakie znacie słowa po angielsku? – zapytałam 1-szą klasę – KTO wie, jak powiedzieć Dzień Dobry?
 • JA wiem!- ożywił się chłopiec z trzeciej ławki.
 • To jak?
 • Buongiorno!

I już wiadomo kto gdzie był na wakacjach 🙂

No to weekend! Bardzo fajnie, że ten początek roku wypadał po środku tygodnia. Dwa dni chaosu i czas na ochłonięcie. Dzieci JUŻ u dziadków, bo ja mam sporo do zrobienia. Nie wszystko musi być na poniedziałek, ale w życiu tak jest, że te odłożone na PÓŹNIEJ sprawy, to wracają w takim momencie i w takiej postaci, że nie ma co zwlekać. Łucji rośnie lista podręczników (karty MATURALNE z WOS-u???). Liliana będzie mieć 36 lekcji tygodniowo +angielski co to dostali w prezencie od rządu, jako postpandemiczne nadrabianie materiału. Prawie 40 godzin!!! To będzie naprawdę ciężki rok dla niej… Dla porównania, jeśli uda nam się wyciąć w-f Łucji, to panna będzie 27. Dziś miałam też zebranie u Mieszka i zapisałam go tradycyjnie i na Etykę i na Religię. Nie myślałam o tym, ale to, że ma tak od 1-szej klasy oznacza, że będzie miał dwa dodatkowe przedmioty na świadectwie z ósmej klasy, które raczej podniosą mu średnią.

Strasznie to wszystko brzmi nudnie (taki właśnie będzie TEN rok), jutro rano idę się więc przebiec, mamy w ekipie gościa, który wrócił z Ultra Maratonu w Szwajcarii (ponad 170 km wokół szczytów przy Mount Blanc), czyli jutro będzie świętowanie jego triumfu! Ach, no i zacytuję Wam Diunę (niżej). Premiera już niedługo i baaardzo chcemy się wybrać! 🙂

„Początek to czas dla podjęcia najbardziej pedantycznych starań, by wszystko znajdowało się na swoim miejscu”.

Jedna myśl na temat “Dwudzionek

 1. Z cytatem w pełni się zgadzam, ale wciąż jeszcze nie osiągnęłam takiego stanu.

  Plany na weekend muszą być obowiązkowo! W weekend zero szkoły, dla zdrowia psychicznego to podstawa.

  Rok zdążyłam przepracować z siódmymi klasami, ten ogrom materiału z polskiego był naprawdę przytłaczający. Ale z tego, co pamiętam, to siódma klasa i w dawnej ośmioklasowej szkole była ciężka. Dopiero w ósmej uczniowie łapali oddech i my, nauczyciele, też.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s