Kwiaty cukinii, pomidory, papryka (już jest NASZA!),fasolka, jeżyny, cebula cukrowa…

Pojechałam dziś z Lilą na rynek. Panna pomogła mi wszystko wybrać (dziś kupowaliśmy więcej, bo potrzebuję przekupić sąsiadów, żeby znów zajęli mi się kotką na kolejny wyjazd) i przyłapała mnie GDY jakaś pani wcisnęła MI kępę mięty do zasadzenia…. Wsiadłyśmy do auta i powiedziałam:

 • Kocham Cię, Lila.
 • Mówisz tak, bo chcesz mojego lodowego sandwitcha.
 • Nie. Mówię tak, bo widziałaś moją porażkę i jest MI głupio -(to, że coś mi wciśnięto i ja byłam za mało asertywna).
 • Kocham Cię pomimo tego, że popełniasz błędy.
 • Myślałam, że powiesz, że kochasz mnie, pomimo tego, że TY popełniasz błędy!
 • Ja? Ja, nie popełniam błędów? Ja jestem doskonała!

Dziś mieliśmy ROZWAŻYĆ co dalej ze szkołą Łucji. No bo teoretycznie mamy 2 dni, kiedy wyniki są już ogłoszone i szkoły ogłaszają, czy MAJĄ jeszcze jakieś wolne miejsca. Czyli możemy zmienić, jeśli w jakiejś INNEJ się takie zwolniło… I są TAKIE dwa czynniki… Z jednej strony panna traktuje całą sytuację jako porażkę, bo przez egzamin z polskiego, który na próbnych wychodził wybitnie (i nie rozumiem dlaczego tym razem punktacja była niższa), średnia punktów ogranicza jej wybór. To raz. DWA nowa klasa utworzyła już grupę, w której panna jest i na TEJ grupie jest fajnie, a w czwartek mają NAWET spotkanie! Więc chyba nie zmieniamy… W sumie to o sukcesie decydują czynniki środowiskowe i jeżeli będzie miała fajną ekipę to jest to chyba ważniejsze. Panna jakby nie było mocno szykuje się na ten czwartek, smaruje ręce kremem, żeby mieć miękkie przy podawaniu i testuje na Mieszku:

 • Mieszko, choć się przywitamy i powiesz mi czy moja ręka jest przyjemna w dotyku!??

4 myśli na temat “Kwiaty cukinii, pomidory, papryka (już jest NASZA!),fasolka, jeżyny, cebula cukrowa…

 1. No cóż, polski był jaki był i chyba każdy wie jak pojechali z pytaniami więc nie ma się co dziwić niskiej punktacji… I to wszystko z trąbieniem przez pół roku o obniżeniu wymagań dla biednych dzieci skrzywdzonych zdalna nauka… A pytania odjechane w kosmos i temat choćby rozprawki również.

  Polubienie

 2. To prawda. Bez sensu, ale powiem Ci, że zaczęłam teraz wkładać podręczniki do kupienia i cena mnie ścina. Jakieś giełdy podręczników muszę znaleźć…

  Polubienie

 3. Ja kupiłam prawie wszystko na FB, są grupy sprzedażowe, każdą pozycję za 1/3 ceny wyjściowej a że dwie sztuki przez olx.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s