Prościej

Dzisiaj mieliśmy wizytę, której się trochę baliśmy… Łucja miała stawić się na kontrolę do ortopedy. Po ostatniej wizycie w sanatorium zarządzili, że panna ma nosić gorset i po feriach w taki wskoczyła. NIE idzie nam to idealnie. Teoretycznie NIE nakłada w piątki, bo wtedy ma tylko 4 lekcje, z czego dwie to w-f. Podczas zajęć ćwiczy wtedy na drabinkach. Aale zawsze jak rusza gdzieś z koleżankami to też NIE nakłada. No i w nocy źle jej się w gorsecie śpi (to ma być 23h/na dobę) i albo ściąga ok 3 w nocy, albo wcale nie nakłada. Jak ma TE dni, to też nie nosi, bo za bardzo ją boli brzuch… To wszystko plus to, że panna gwałtownie urosła od stycznia, kiedy ściągano miarę na gorset. Gorsetowe rozszerzenie na biodra panna ma na wysokości talii!!! Widać to zresztą gdy stanie obok babci, którą nie wiadomo kiedy przerosła.

Lecz nie jest źle! Skrzywienie się nie pogłębiło i nawet jest trochę (1%) mniejsze. Musimy jeszcze w piątek podskoczyć do pracowni protetycznej podkleić peloty w gorsecie, bo trochę się zużyły, a w lipcu możemy założyć nowy gorset. Nie będziemy go jednak zamawiać bo panna ma skierowanie do sanatorium na początek września i zobaczymy co będzie jak skończy czwarty już leczniczy turnus. Zgodne jesteśmy obie, że te gorsety mają super wzory, ale lepiej było by WCALE go nie nosić!

<><>

Skończyliśmy kartki Wielkanocne! Bardzo przydały się króliki, które wycięliśmy z pudełka z maka i żałuję, że pozostałe pudełka wywaliłam. Zadanie na ZAŚ jest więc takie, żeby zbierać fotografie królików 😉 Użyte zostały również dwie zaprasowane z koralików jajko-kurczaki.


3 myśli na temat “Prościej

  1. Ranyboskieświęte!! wciąż jeszcze te nieszczęsne, nastoletnie skoliozy pakują w gorset ??? u mnie się to fatalnie skończyło, cierpię całe życie, a mam sześćdziesiątkę na karku..

    Polubienie

  2. pakują, pakują :/ Ja sama nie wiem czy to dobre, bo to jednak znaczne osłabienie mięśni na plecach, ale Łucja to na tyle olewczo traktuje, że krzywdy przez to sobie nie zrobi. Plus, który widać – nie garbi się
    . Im cieplej będzie tym będzie zresztą rzadziej nosić. To jest jednak plastik i grzeje to bardzo.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s