Trzeci migdał i dreny

Siedziałam w gabinecie lekarskim. Ja i naprzeciwko dok, którego już znałam. Otworzył gruby notes, przekartkował i zapytał:

  • Skierowanie jest?
  • Jest.
  • Może być 14 lutego?
  • W Walentynki?

Ale nie robił wrażenie żartującego. A ja przypominając sobie, że dotychczasowy termin wynosił 10 miesięcy, przywołałam się do porządku i szybko dodałam:

  • Oczywiście!

No i dziś o 7 rano stawiłyśmy się z Lilą na oddziale laryngologii bardzo dużego szpitala. Byłyśmy pierwsze, więc z automatu przesunięto nas z 14-stej na pierwszy wolny termin. Lila założyła nową piżamkę od babci i zaległyśmy na łóżku. O 9:30 Lila pojechała na blok operacyjny. A ja z nią. Przestawił mi się anestezjolog, dopytał o uczulenia panny i jej wagę. Opowiedział o znieczuleniu jakie chce użyć a potem, już na sali dostawił jej maskę i mówi do niej:

  • Poczujesz taki zapach. Miętowy. Podoba Ci się?
  • Mhm – mruknęła Lila i zrobiła to słynne  opuszczanie rzęsami.
  • Nareszcie komuś się podoba! -ucieszył się dok 🙂

Chwilę później odleciała. Ruszały się jej ręce, ale głowa opadła w dół. Miałam wrócić do sali i czekać pół godziny. Byli po 40 minutach. Jakiś był problem, bo wybudziła się wcześniej, rozżaliła, nałykała krwi i zamiast wjechać na pooperacyjny na łóżku jak wszystkie dzieci była wniesiona na rękach przez pielęgniarkę. Łóżko jechało za nią :))

Spała jakieś pół godziny, a potem zaczęła się wybudzać na dobre. Miała skrzepniętą krew na zębach, ustach i w nosie. Potem jeszcze gadałam z dokiem, który ją operował i dowiedziałam się, że trzeci migdał jest wycięty a dwa boczne podcięte (musiały zostać bo pełnią u dzieci rolę ochronną). I jak wjechali mikroskopem okazało się, że błony bębenkowej nie da się naciąć, bo śluz jest zbyt gęsty, więc w obu uszach zainstalowano dreny. Ponadto w jednym trzeba było wykonać plastykę ucha, bo błona bębenkowa zrosła się z przewodem słuchowym. Słuch powinien wrócić w ciągu dwóch tygodni. Dreny wypadną same po jakichś 8-9 miesiącach. Po drodze warto będzie wykonać kilka badań słuchu.

Dziś Diabli śpi z Lilą w szpitalu. Takie nam wyszły Walentynki :)))

Jedna myśl na temat “Trzeci migdał i dreny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s